Kényszer vagy lehetőség a rugalmas munka?
A fő félelem a vezetők részéről leggyakrabban az, hogy tényleg dolgoznak-e otthon az emberek, eleget dolgoznak-e, illetve jól dolgoznak-e?
Néhány gondolat, hogy mit tehet egy vezető?
Bízz meg a munkatársaidban! Tudják, ha ma nem végzik el, akkor holnap kell megcsinálni. Valójában így működnek a hétköznapokban is.
Ne te oszd ki a munkát, hanem kérdezd meg, mit fognak csinálni! Ezzel is követni tudod a munkavégzésüket, de növeled az önállóság érzését és növeled a bizalmat.
Ne ellenőrizz, hanem segíts! Kapcsolódj be az aktuális feladatokba, beszélgess velük arról, hogy mit és hogyan fognak megcsinálni, amiről tudod, hogy segítséget szoktak kérni.
Tartsál rendszeres értekezletet! Akár minden nap reggel, akár hetente nézzétek át, hogy rendben vannak-e a dolgok, van-e ami elmaradt van-e amiben döntésre van szükség.
Jelezd, hogy miben és mikor vársz visszajelzést! A kollégáid ebből fogják tudni, hogy mi az, ami neked a legfontosabb, s ezt kiemelten fogják kezelni.
A jelenlegi munkarend azért lehetőség, mert vezetőként több önállóságot lehet adni a munkatársaknak, illetve új együttműködési, vezetési megoldásokat kell bevezetni, lehet kísérletezni és lehet jó gyakorlatokat találni, kialakítani.
Végezetül ne megúszni akard a dolgot, hanem felhasználni a működés fejlesztésére!
Szerző: Cserey Miklós, szervezetfejlesztő, IFKA Közhasznú Nonprofit Kft.
2020. október 19.
A kép illusztráció, forrása: www.pixabay.com
szervezetfejlesztő